Kategorie
Praca

Jak dostać się na staż w kancelarii?

Starając się o staż w zawodzie prawniczym trzeba wziąć pod uwagę, że na staże poszukiwani są zazwyczaj studenci, którzy są już po ukończeniu trzeciego roku studiów. Ten warunek istnieje z powodu wiedzy, która konieczna jest do samodzielnie wykonywanej pracy. Staż niesie ze sobą wiele korzyści, ponieważ praca w zawodzie często uczy o wiele więcej od teorii na studiach. Myśląc o stażu na studiach prawniczych najczęściej myślimy o mniejszych kancelariach, na których często można odbyć indywidualną praktykę. Aby odbyć staż w takiej kancelarii należy zrobić rozeznanie na rynku pracy. Szukaj interesujących cię kancelarii, w tym celu stosując dwie metody – tematyczną lub geograficzną. Wysyłaj CV do wielu miejsc, możesz także przygotować list motywacyjny. Pomocne będzie również przygotowanie dokumentów w  formie papierowej i roznoszenie ich stacjonarnie. Podczas gdy wybrana kancelaria obecnie nie prowadzi rekrutacji, warto jednak zostawić swoją aplikacje, gdyż może odezwać się w późniejszym czasie.

Warto również wspomnieć o uniwersytetach prowadzących biura karier, które organizują praktyki. To daje studentom możliwość aplikowania na różne staże. Osoby które chcą spróbować swoich sił w instytucjach publicznych, a mianowicie sądach czy w prokuraturze będą miały ułatwioną drogę, ponieważ trudniej dostać się tam indywidualnie. Aby otrzymać dokładniejsze informacje, musisz skontaktować się z biurem karier swojej uczelni.

Myśląc o korporacji prawniczej trzeba liczyć się z tym, że dużo trudniej się tam dostać niżeli do tradycyjnej korporacji. W tym miejscu starannie dobierają swoich stażystów i rekrutacja ma wiele etapów. Oprócz prezentacji na rozmowie kwalifikacyjnej należy wykazać się praktyczną umiejętnością wykorzystania wiedzy. Najlepiej śledzić strony internetowe korporacji, które są źródłem informacji.

Kolejnym miejscem, które pomoże znaleźć odpowiednie praktyki są Targi Pracy. Są to bezpośrednie spotkania pracowników firm ze studentami, które dają możliwość zapytania o warunki pracy i możliwości zatrudnienia. Na targi warto wziąć aktualne CV. Może właśnie to da nam szansę na zdobycie zatrudnienia albo stażu.

Dodaj komentarz