Kategorie
Bez kategorii

Czym zajmuje się kancelaria prawna?

Na pewno każdy niejednokrotnie słyszał o sprawach sądowych, nie do końca zdając sobie sprawę jak właściwie działają te organy prawne. Z pewnością każdy potwierdzi, że świat prawniczy jest niezwykle zawiły.  Sprawy mogą dotyczyć prawa karnego, cywilnego, rodzinnego, prawa pracy bądź administracji. Tutaj z pomocą przychodzi kancelaria prawna, dla której pozwy, wnioski i dokumenty nie stanowią większego wyzwania.

Zadaniem kancelarii jest doradztwo obejmujące zakres praw i obowiązków prawnych. Zalicza się tutaj również reprezentowanie klientów stawiających się w sądzie, przed organami administracji, w negocjacjach jak i także w innych sytuacjach gdzie potrzebna jest pomoc prawna. Nie mając na co dzień styczności z kodeksem prawa, mało kto posiada konkretną wiedzę jak wygląda proces sądowy, jakich dokumentów potrzebujemy w poszczególnych sprawach, jak stworzyć stosowne pismo czy jak spisuje się testament.

Właśnie przy takich wątpliwościach wyłania się kancelaria prawna. Mimo iż adwokaci i prawnicy mogą kojarzyć się z salami sądowymi i długimi rozprawami, nie każda wizyta w kancelarii prowadzi na salę sądową. W Polsce kancelarie prawne działają w kilku formach i można wyszczególnić tutaj kancelarię radcy prawnego, kancelarię adwokacką, spółkę jawną, spółkę cywilną, spółkę komandytową oraz spółkę partnerską.

Dodaj komentarz