Kategorie
Bez kategorii

Czym dokładnie zajmuje się kancelaria?

Zapewne większość z was przynajmniej raz w życiu spotkała się z terminem kancelaria. Co tak naprawdę kryje się za tym słowem i czego możemy od niej oczekiwać?

Kancelaria to nic innego jak miejsce pracy osób, których dziedziną jest szeroko rozumiane prawo. Do kancelarii można udać się w poszukiwaniu adwokata, lub po poradę prawną. Wyróżniamy kilka typów kancelarii, jednak najbardziej powszechnymi są:

-Kancelarie Adwokackie – to tutaj udamy się w poszukiwaniu obrońcy na salę sądową. Wielu adwokatów świadczy również usługi związane z doradztwem prawnym, a niektórzy prowadzą bezpłatne konsultacje.

-Kancelarie Radców Prawnych – ich głównym zadaniem jest doradztwo w sprawach prawnych, jednak często zajmują się również sporządzaniem potrzebnych dokumentów i umów.

Dobrze jest pamiętać, że nie każda kancelaria zajmuje się wszystkim. Większość z nich specjalizuje się  w konkretnych zakresach prawa i warto to wcześniej sprawdzić, zanim umówimy się na konsultację.

Czy warto korzystać z usług kancelarii?

Jak głosi słynna domena: nieznajomość prawa szkodzi. Zawsze lepiej skorzystać z porad specjalisty, niż później walczyć z konsekwencjami swoich błędów. Pamiętajmy, że do kancelarii możemy się udać nie tylko w przypadku rozprawy sądowej. 

Podsumowując, do kancelarii wybierzemy się w poszukiwaniu pomocy prawnej.
Różne typy kancelarii oferują różne usługi – poszukując adwokata udamy się do Kancelarii Adwokackiej, chcąc jedynie skonsultować i zaplanować swoje działania- do Kancelarii Radcy Prawnego. Nie wahajmy się skorzystać z ich usług, bo możemy dzięki temu uniknąć wielu problemów.

Dodaj komentarz