Kategorie
Praca

Staż w kancelarii prawnej – wszystko co musisz wiedzieć

Rozglądasz się za stażem w Kancelarii Prawnej? A może niedługo go rozpoczynasz i chciałbyś dowiedzieć się jak to wszystko będzie wyglądało? Jeśli odpowiedziałeś twierdząco, ten krótki poradnik z pewnością Ci się przyda.

Najważniejszym aspektem dostania się na staż do Kancelarii Prawnej jest ukończenie trzeciego roku studiów na kierunku prawniczym. Jest to wymóg w większości placówek oferujących usługi prawnicze. Wynika to z tego, że w tym zawodzie, aby dobrze pracować niezbędna jest wiedza i znajomość prawa. Istnieją jednak pewne wyjątki od reguły. Niektóre kancelarie umożliwiają podjęcie stażu o wiele wcześniej. Wszystko zależy od umiejętności i wiedzy osoby aplikującej.

Drugą ważną kwestią są finanse. Staże w kancelariach prawnych w większości są bezpłatne i stażyści nie otrzymują za nie wynagrodzenia. Nie brzmi to zachęcająco, jednak warto pamiętać, że najważniejszą rzeczą jaką mamy z nich wynieść to doświadczenie. To dzięki niemu w przyszłości otworzą nam się furtki do dobrze płatnej pracy. Nie skreślajmy więc możliwości stażu od razu i zastanówmy się nad tym, co może nam dać.

Po podjęciu stażu, pamiętaj, aby być punktualnym, a wszystkie powierzone obowiązki wykonywać sumiennie. Po jego zakończeniu pracodawca może zaoferować stanowisko, lub wystawić opinię dla przyszłego pracodawcy. Postaraj się więc, aby ta opinia była pozytywna.

Nie zapominaj o stosownym ubiorze. W kancelariach prawnych obowiązuje konkretny dress code, warto więc się z nim zapoznać i go przestrzegać. Wygląd jest naszą wizytówką, to właśnie na jego podstawie ludzie wyrabiają sobie pierwszą opinię na nasz temat.

Nie stresuj się. Nie zostaniesz od razu wrzucony na głęboką wodę, a wszystko będzie wprowadzane stopniowo. Zatem głowa do góry i powodzenia.

Dodaj komentarz