Czy warto korzystać z usług adwokata lub radcy prawnego?

Z pewnością tak. I to najlepiej przed podjęciem decyzji. W prawie, podobnie jak w medycynie, lepiej zapobiegać niż leczyć. Jeśli już leczyć, to również jak najszybciej. Innymi słowy lepiej przyjść do profesjonalnego pełnomocnika po poradę prawną i dopiero wtedy podjąć stosowne działania. Wbrew obiegowym opinią koszt porady prawnej nie jest bowiem wysoki. Uzyskanie porady prawnej powoduje, że problem albo w ogóle się nie pojawi albo możemy zniwelować bądź ograniczyć negatywne skutki, jeśli już zaistniał.

Niestety często ludzie uważają, że sami poradzą sobie z problemem. Nierzadko utwierdza ich w tym przekonaniu „Mecenas Google”. W wyszukiwarce internetowej można bowiem znaleźć odpowiedź na wszelkie pytania. Umyka nam jednak, że często rozwiązanie opisane w Internecie albo dotyczy innego stanu prawnego, albo opiera się na uchylonych już przepisach prawnych albo mimo, iż stan faktyczny jest podobny do naszego, to jednak skutki prawne są zupełnie inne.

Z prawem macie Państwo do czynienia codziennie, nawet nie będąc tego świadomym. W naszej pracy zawodowej często pojawiali się klienci, dla których z ich punktu widzenia normalne sytuacje jak np. kupno mieszkania, samochodu, stłuczka, ślub, śmierć osoby bliskiej, przerodziły się w długotrwałe spory sądowe lub życiowe dramaty. Wynikało to z popełnienia przez te osoby błędów, z nie przeczytania czegoś dokładnie, z pochopnego zawierzenia innej osobie. Tego wszystkiego można było uniknąć, gdyby przed podjęciem decyzji zainteresowani skonsultowali się z adwokatem lub radcą prawnym.

Korzyści jakie zyskujecie Państwo korzystając z usług adwokata lub radcy prawnego są więc następujące:

– oszczędzacie swój czas, który możecie poświęcić rodzinie, pracy czy spędzaniu wolnego czasu. Stopień skomplikowania prawa jest dziś bardzo wysoki. Proszę pamiętać, że odpowiedź na swoje pytania otrzymujecie Państwo u adwokata lub radcy prawnego w czasie np. jednej godziny. Jednak trwa to tylko tyle, dzięki skończonym studiom prawniczym, kilkuletniej aplikacji adwokackiej czy radcowskiej oraz zdobytemu doświadczeniu. Samodzielne rozwiązywanie problemu prawnego jest obarczone dużo większym ryzykiem.

– pieniądze. Często już przy niewielkim nakładzie finansowym można szybko i skutecznie rozwiązać problem prawny lub też go uniknąć.

– oszczędzacie sobie Państwo emocji związanych z problemem czy sprawą sądową. Niektóre sprawy, jak np. o rozwód czy o zapłatę większych kwot niosą ze sobą dużą dawkę emocji. Adwokat lub radca prawny przejmuje w znacznej mierze tez ciężar na siebie i pomaga Państwu przejść przez całe postępowanie sądowe. Czy warto tracić zdrowie i żyć w stresie? Można tego uniknąć korzystając z usług profesjonalnego pełnomocnika, który spokojnie i z rozwagą Państwu pomoże.

– zyskujecie Państwo dostęp do naszej wiedzy i doświadczenia. Musicie Państwo Pamiętać, że adwokata i radcę prawnego obowiązują kodeksy etyki. Dzięki temu korzystając z naszych usług macie pewność, że działamy w Państwa najlepszym interesie. Natomiast serwisy internetowe nie ponoszą odpowiedzialności za „udzielenie” złej porady.  Adwokat lub radca prawny niejako cały czas „czuwają” nad prawidłowym przebiegiem spraw sądowych, postępowaniem egzekucyjnym i dbają o Państwa interesy.

– zyskujecie Państwo bieżący kontakt ze swoim pełnomocnikiem. Jeśli w trakcie sprawy pojawia się problem, nie musicie Państwo znowu szukać odpowiedzi, bo tej udzieli wam wasz pełnomocnik. Adwokat lub radca prawny pomagają także zrozumieć skomplikowane procedury sądowe.

Zapraszamy Państwa do naszej kancelarii.

Komentarze

Zostaw komentarz

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane.

Archiwum

Skontaktuj się z nami
aby dowiedzieć się więcej!
KONTAKT