Zabawka dla najmłodszych i trochę starszych dzieci

thumbnail

Dźwięki oraz ruch – cechy atrakcyjnej zabawki

Maluchy stosunkowo szybko się nudzą. O ile kilkulatki lubią bawić się w swoim wymyślonym świecie i używać wyobraźni, to najmłodsi którzy jeszcze nie mają takich umiejętności, wolą zabawki, które dostarczają im różnych bodźców. Z tego powodu, wśród najmłodszych dzieci dużą popularnością cieszą się zabawki interaktywne, które świecą, ruszają się i wydają dźwięki. Takie zabawki są dla maluchów szczególnie atrakcyjne, ponieważ można je obserwować i za ich pomocą uczyć się nowych umiejętności, np. powtarzania prostych melodii lub też czołgania się w kierunku ruszającego się przedmiotu.

Dla trochę starszych dzieci

Zabawki służą przede wszystkim do zabawy. Jednak umiejętnie dobrane, są w stanie pełnić również funkcję edukacyjną. Przykładowo, interaktywny kotek może być dla dziecka treningiem przed posiadaniem prawdziwego zwierzątka. Za pomocą takiej zabawki, która “wymaga opieki,” można dziecku uświadomić, że prawdziwy kot (lub inne zwierzę) też będzie potrzebować uwagi. Że trzeba będzie go karmić, czesać, sprzątać po nim i poświęcać mu uwagę podczas zabawy. Interaktywny kotek może być okazją do uświadomienia dziecku, że posiadanie zwierzątka to nie tylko przyjemność, ale również odpowiedzialność.

Interaktywny kotek to tylko jedna z wielu zabawek, które mogą się spodobać starszym dzieciom. Ciekawą zabawką są również książki z informacjami na różne tematy, z dołączonym magicznym długopisem. Jest to świetna opcja dla dzieci, które są ciekawe świata, ale jeszcze nie potrafią czytać. Taki długopis ma bowiem wbudowany głośniczek i kiedy dziecko dotyka nim różnych miejsc w książce, może usłyszeć ciekawostki, np. o znajdujących się na danej stronie zwierzątkach.

Zabawki dostosowane do potrzeb dziecka

Kotek interaktywny (https://www.bee.pl/kotek-interaktywny-coco-zabawka-tm-toys_p1120566.html), to doskonały wybór dla muzykalnych dzieci. Dzięki różnym dźwiękom, melodiom i piosenkom, najmłodsi mogą ćwiczyć swoją pamięć, wyrabiać sobie poczucie rytmu i kształtować słuch. Maluchy, które mają potrzebę zajmowania się czymś, z pewnością pokochają interaktywne lalki i zwierzaki. Dzięki nim będą bowiem miały okazję zaopiekowania się kotkiem, pieskiem, czy też lalką noworodkiem. Z kolei dzieci lubiące kolory, na pewno będą zainteresowane zabawkami, które się świecą. Aby ułatwić swojemu maluchowi prawidłowy rozwój, starajmy się kupować mu zróżnicowane zabawki, które w różny sposób będą stymulować jego mózg. Interaktywne zabawki, które wykorzystują światło, dźwięki i ruch, z pewnością należą do kategorii, którą warto się zainteresować.

Ludzie zdjęcie utworzone przez pressfoto - pl.freepik.com
Back To Top